Overnachten bij een Japans gezin thuis
Met iki Homestay heeft u tijdens uw reis met iki Travels de mogelijkheid om één of meerdere nachten bij een Japans gezin te verblijven. In verschillende plattelandsregio’s bieden wij deze bijzondere bed & breakfast-mogelijkheden aan. De trotse gastheren laten u graag hun ambacht of bedrijfje zien, terwijl de gastvrouw u letterlijk een kijkje in de keuken laat nemen.
Centraal Japan, Honshu eiland
Op het platteland van Nagano
Het contrast tussen de drukke, supermoderne steden en de rust op het Japanse platteland is onvoorstelbaar. Met oprechte gastvrijheid wordt u ontvangen door een zeer hartelijk echtpaar. Als u het leuk vindt, kunt u een middagje meehelpen met de oogst, waarna de gastvrouw u trakteert op haar lekkerste gerechten. Hier ervaart u het dagelijkse leven op een Japanse boerderij, ver weg van alle hectiek.
Alles tijdens uw verblijf is erop gericht om u inzicht te geven in de lokale levenswijze en u de overweldigende gastvrijheid van de Japanners te laten ervaren. Het is uiteraard niet de bedoeling er een werkvakantie van te maken: u kunt uitleg krijgen over de zaken die u interesseren, maar als u liever ontspant of er zelf opuit trekt, kan dat natuurlijk ook.
Zuid Japan, Kyushu eiland
Theevelden van Sonogi
Op een uurtje rijden van Nagasaki ligt Nakao Village in Higashisonogi: een natuurlijk gebied met weinig inwoners en een rijke geschiedenis van theeteelt die meer dan 500 jaar teruggaat. Higashisonogi is de grootste theeproducent in Nagasaki. De bladeren van de Sonogithee worden heel gelaten en opgerold om de bitterheid te verzachten en een rijkere smaak te ontwikkelen. Deze techniek hebben de Japanners ooit overgenomen van China en Korea.
U verblijft bij een Japans gezin thuis en neemt deel aan de dagelijkse activiteiten op hun boerderijen waar de Sonogithee wordt verbouwd. Help mee met thee plukken op de uitgestrekte theevelden en leer hoe u zelf deze heerlijke Japanse thee bereidt. Uiteraard verzorgt uw gastfamilie een heerlijk Japans diner om de dag in stijl mee af te sluiten.
Verse groenten en honing uit eigen tuin in Kagoshima
Ten noorden van de stad Kagoshima bevindt zich een gemengd boerderij met een gastvrije familie. Op deze boerderij worden diverse gewassen verbouwd, maar er zijn ook koeien en bijenkorven. Heeft u geen zin om op het land te helpen? Dan kunt u natuurlijk ook gewoon de kalfjes aaien.
De meeste toeristen razen met de snelle Shinkansen-treinen van miljoenenstad naar miljoenenstad en kijken verlangend uit het raam naar het Japanse platteland. U stapt als een van de weinigen echt even deze wereld binnen. Een overnachting op deze boerderij is uitstekend te combineren met het schitterende Kirishima Yama National Park. Hier kunt u één of meerdaagse wandeltochten maken over de bergen en langs de kratermeren, die elk hun eigen unieke kleur hebben.
Een boerderij op een bijzondere plek, Usuki
De werkzaamheden op een boerderij zijn natuurlijk seizoensgebonden. Zo wordt in de lente bamboe gekapt voor de verse bamboescheuten en worden er twee keer per jaar shiitakepaddenstoelen of rijst geoogst. Heerlijk koken en dieren verzorgen kan uiteraard het hele jaar door.
Voor de Nederlanders is Usuki een historische plek: hier meerde in 1600 het schip ‘De Liefde’ als eerste Nederlands schip in Japan aan. Het vormde het begin van meer dan 400 jaar unieke betrekkingen tussen Nedeland en Japan. Usuki is echter vooral beroemd om Usuki Sekibutsu: een reeks rotswanden met tientallen boeddhabeelden van meer dan 1000 jaar oud. Het bijzondere aan deze unieke locatie is dat u er niet over de hoofden van de toeristen loopt; de meesten komen immers niet verden dan het nabijgelegen Beppu.
Lokale specialiteiten bij Nagasaki
Op het zuidelijkste puntje van het eiland Hirado, in de prefectuur Nagasaki, hebben wij nóg een bijzonder adresje voor een homestay. Ook hier maakt u van dichtbij kennis met het authentieke Japanse platteland. De bewoners leven in kleine dorpjes van kleinschalige landbouw en visserij. U kunt meegaan op de boot om op octopussen te vissen, of deelnemen aan een kookworkshop om verschillende lokale gerechten te leren bereiden en te proeven.
Leer op de Japanse wijze vee hoeden of ga met een kajak de zee op. De natuur hier is ongerept en leent zich uitstekend voor het maken van mooie wandelingen. De stad Hirado, op het noorden van het eiland, is een fantastiche bestemming met een prachtig historisch museum, een kasteel en een reconstructie van het Nederlandse pakhuis – de allereerste plek in Japan waar de VOC zich vestigde.
Al onze reizen zijn naar wens aan te passen en te combineren.